WSPÓŁPRACA ze Rejonowym związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego

Naszą, wieloletnią już znajomość, jak każdego roku rozpoczęliśmy od uroczystego spotkania z okazji Święta Odzyskania niepodległości 11 listopada 2013 r.

Spotkanie odbyło się, podobnie jak w latach ubiegłych, na terenie Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim. Przygotowaliśmy widowisko poetycko-muzyczne, które wzruszyło zebranych gości i przedstawicieli władz naszego miasta. Takie międzypokoleniowe spotkania, wspólne przeżywanie jest bardzo ważną lekcją historii, tolerancji i akceptacji. Uczniowie świetnie się czują przedstawiając inscenizacje, które są w wyjątkowo ciepły i serdeczny sposób odbierane przez osoby starsze. Wzajemne spotkania, relacje, mają bardzo pozytywny wpływ na małych aktorów, którzy czują się docenieni przez publiczność. Występy te stanowią swoiste święto, wyzwalają wiele emocji i nieukrywanych wzruszeń zarówno ze strony publiczności, ale i aktorów.

ŚWIĘTO TEATRU SZKOLNEGO

Święto Teatru Szkolnego 07.03.2014 dla młodszych klas naszej szkoły

Dziś, nasza szkoła, znowu na chwilę, stała się prawdziwą sceną teatralną… A to za sprawą naszych uczniów, należących do Teatru Warkoczyk. Uczniowie klas młodszych zaprezentowali bowiem trzy etiudy teatralne, w różnych konwencjach teatralnych:

1/ „A tak dobrze mi się spało” – etiuda lalkowa grupa Staccato

2// „Chce misie spać” – etiuda muzyczna – grupa Trzecia a

3/ „Zaczarowany kuferek czyli kucharz Sebastian w nowej odsłonie” – etiuda w konwencji czarnego teatru- grupa Staccato

Oczywiście, nie obyło się bez pomocy wyjątkowych uczniów klasy 6 c z grupy Cisza w Kącie, którzy pomogli w organizacji całości, i odśpiewali z pomocą muppetów, nasz hymn teatralny. I, nasz akustyk, Kornel, sprawił się na medal. Dziękujemy wszystkim, za bezcenną pomoc.

Szkolny Dzień Matematyki

12 marca obchodziliśmy Szkolny Dzień Matematyki. Każda klasa miała  zadanie do przygotowania np. matematyczny pokaz mody, utwory muzyczne oraz plakaty, okładki książek, zakładki - wszystko o tematyce matematycznej. Uczniowie przygotowali również okrzyki matematyczne, a niektórzy nawet recytowali wierszyki. W klasach  IV - VI został przeprowadzony szkolny turniej matematyczny. Po takim dniu wszyscy przekonali się, że matematyka, której znajomość ułatwia życie,  to nie tylko trudne obliczenia i zadania, ale także świetna zabawa.

 

Międzynarodowy Dzień Pisarzy

3 marca  obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Najmłodsi uczniowie postanowili zabawić  się w twórców literatury i wspólnymi siłami napisać opowiadanie.  ,,Benedykt - ja, władca podwórka'' tak brzmi tytuł bajki napisanych przez uczniów klas I-III. Stworzona bajka wszystkim się bardzo spodobała, a jej morał warty zapamiętania brzmiał: "Jeśli ty jesteś miły dla kogoś, to inni będą mili dla ciebie!"

ZAPRASZAMY Z SZEROKO ROZPOSTARTYMI RAMIONAMI!

20 lutego  wielkie święto - Dni Otwarte w Szkole Podstawowej nr 10.Zaczęliśmy od czarowania słowem. W magiczną podróż w krainie wierszy i piosenek zabrali nas uczniowie klas III c i IV a. Następnie mogliśmy obejrzeć multimedialną prezentację otwierającą drzwi naszych kolorowych klas.Przybyli rodzice mogli zobaczyć jak wyglądają nasze codzienne "zmagania" z nauką, która tak naprawdę jest fascynującą przygodą. Nasi przybyli goście nie mogli doczekać się rozstrzygnięcia konkursu: " W zdrowym ciele zdrowy duch". Wszyscy ochoczo ruszyli do obejrzenia klas, gdzie uczą się nasze maluszki.

Ostatkowe szaleństwa

17 lutego na piotrkowskim lodowisku odbyła się zabawa ostatkowa, na której nie zabrakło uczniów z naszej szkoły. Biorąc udział w sportowych konkurencjach, a dokładnie w slalomie, klasa VI a zdobyła II miejsce, natomiast klasa V c zajęła miejsce III. Odbył się również konkurs na najlepsze przebranie i tu wyróżniono naszego pedagoga Pana Wojciecha Drząszcza! GRATULUJEMY!!!

Międzynarodowy Dzień Kota

17 lutego w dniu Międzynarodowego Dnia Kota odwiedziła nas Pani G. Fałek - Prezes Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Piotrkowie Trybunalskim, która przeprowadziła zajęcia pozwalające nam zrozumieć problemy otaczających nas zwierząt. Bezdomność, brak kochającego właściciela to częste problemy naszych ,,braci mniejszych". Coroczne spotkania wpływają na kształtowanie świadomej postawę naszych uczniów.
Ponadto w tym dniu na szkolnym korytarzu uczniowie z koła plastycznego oraz z klas I-III przedstawili swoje prace, których bohaterem był kot.Nowa sekcja

Dzień otwarty

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY  w Szkole Podstawowej Nr 10 w Piotrkowie Tryb.

ul. Wojska Polskiego 37

20 lutego  (piątek) 2015r. o godz.16:30

 W programie:

 • występy artystyczne  uczniów
 • prezentacja multimedialna nt. pracy szkoły
 • zwiedzanie szkoły
 • zabawy plastyczne, ruchowe i rozwijające dla dzieci
 • rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków

ZAPRASZAMY !!!     
 


>>> czytaj więcej <<<
 

"Edukacja dla bezpieczeństwa - Bezpieczne ferie"

30 stycznia 2015r. uczniowie klas I - III wzięli udział w warsztatach "Edukacja dla bezpieczeństwa - Bezpieczne ferie". Inscenizację tematyczną przygotowały klasa Ia i Ic.

Każda klasa zaprezentowała zimową piosenkę oraz "Bałwankowe rady", czyli rymowanki z zimowymi przestrogami. Ferie z pewnością będą bezpieczne, ponieważ uczniowie zdali egzamin z wiedzy rozwiązując zagadki i odpowiadając na pytania.


 

 "Kolęda Pieśnią Zgody"

24.01.2015 braliśmy udział w X Festiwalu "Kolęda Pieśnią Zgody", zorganizowanego przez SP 8 i MOK w Piotrkowie Trybunalskim. Cieszymy się z wyróżnienia, które otrzymaliśmy.

"Getto piotrkowskie  pierwszym na ziemiach okupowanych…”

W naszej szkole odbyło  się uroczyste spotkanie międzypokoleniowe z naszym zaprzyjaźnionym wojskiem, pod hasłem:

Pamiętamy – "Getto piotrkowskie  pierwszym na ziemiach okupowanych…” – spotkane z kombatantami AK

Były wspomnienia, poezja w wykonaniu uczniów klasy VI c Kornela i Julii oraz spektakl, pt.

„DZIENNIK RENI CZYLI OSTATNIE DNI DZIECIŃSTWA”

na podstawie dziennika Reni Knoll, w wykonaniu grupy Cisza w kącie

Jak zwał, tak zwał – artystyczny szał”

Członkowie Szkolnego Teatru Warkoczyk z klasy VI c wygrali kolejny konkurs czytelniczo-plastyczno- artystyczny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim

Konkurs składał się z trzech etapów:

1/. scenka teatralna zatytułowana ”W pracowni pewnego artysty”,

2/. quiz wiedzy o wybranych dziełach sztuki, ich twórcach oraz utworach literackich związanych z tematem,

3/. praca plastyczna – „Pejzaż z elementem zaskoczenia”.

GRATULUJEMY!!!

„MIEJSKI MAŁY  KONKURS  RECYTATORSKI”

W maju Kornel Łuczak, Julia Sznajder i Natalia Wężyk  - członkowie Szkolnego Teatru Warkoczyk po rak kolejny wzięli udział konkursie recytatorskim                        w  Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim. Powiedzieli przepięknie, a  Julia zdobyła pierwszą nagrodę – gratulacje!!!

Zwiedzenie wystawy malarskiej

Interesuje nas każdy rodzaj artystycznego wyrazu ;-) Dlatego w  ramach cyklu SPOTKANIE ZE SZTUKĄ  byliśmy na wystawie malarstwa - Olgi Tamary Prokop-Miśniakiewicz  w Galerii MOK

Zwiedziliśmy wystawę poplenerową w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Słyszeliśmy, że w kwietniu na piotrkowskim Rynku Trybunalskim, po raz drugi odbył się Międzynarodowy Plener Artystów Karykatury, który poświęcony był satyrycznym reminiscencjom na temat 10 lat naszego kraju w Unii Europejskiej.  Sprawdziliśmy to, z chęcią obejrzeliśmy wystawę!

 

07.04.2014 r. Udział w przeglądzie teatralnym

Złota Maska 2014 

Szkolny Teatr Warkoczyk zaproszony został na przegląd zorganizowany przez  Katolickie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące SPSK w Piotrków Trybunalskim. Pokazaliśmy trzy etiudy teatralne w wykonaniu grupy Staccato, i Trzeciaa. Jak zawsze, mogliśmy liczyć na fachową pomoc naszego szkolnego akustyka Kornela  z VI c, za którą bardzo dziękujemy!!

Po emocjach związanych z występem solidna ilość słodyczy przygotowana przez organizatora ;-)

Dziękujemy naszym kochanym rodzicom za pomoc i udział.

 

Dzień Kobiet przy muzyce z dawnych lat

Muzyczne spotkanie na starym dworcu – czyli Dzień Kobiet przy muzyce z dawnych lat… - etiuda „Warto czekać” – w wykonaniu grupy Cisza w Kącie

Występ przed przedstawicielami władz miasta i Związku Żołnierzy Wojska Polskiego 08.03.2014r. ZSP nr 4

Kolejne udane międzypokoleniowe spotkanie z naszymi ulubionymi kombatantami… Tym razem scenografia i kostiumy aktorów przeniosły zgromadzoną publiczność do dawnych czasów, kiedy rozkoszowano się cudnym głosem Anny Jantar, Ireny Prońko, czy zespołem Alibabki… Stary dworzec, poczekalnia, i …niespełniona miłość, która po latach znajduje happy end. Oprócz tego oprawa muzyczna przygotowana przez Panią Kasię Ciesielską. Oklaski, gratulacje, a nawet… łzy wzruszenia.

Cieszymy się bardzo, z tych spotkań, i już czekamy na następne, które niebawem ;-)

Przegląd Kolęd i Pastorałek

16.01.2015 nasi uczniowie brali udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, organizowanych przez Gimnazjum w Szydłowie. W kategorii duet otrzymali I miejsce. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w następnych przeglądach i konkursach.

Przedstawienie jasełkowe

W okresie świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły udali się z przedstawieniem jasełkowym do pracowników PGE Dystrybucja RE Piotrków Tryb. i podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Tryb. Sprawili wiele radości i wzruszeń, a także przygotowali do głębszego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

Podziękowania: DDPS, PGE

"Bezpieczni w czasie zimy"

18  grudnia 2014 r. uczniowie klas I - III  uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem  Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz z pracownikiem Straży Pożarnej. Goście  podczas prelekcji pt. "Bezpieczni w czasie zimy"  poinformowali uczniów jak bezpiecznie spędzać czas na dworze podczas zimy bawiąc się z kolegami oraz pokazali jak działa czujka przeciwpożarowa i co należy robić w momencie jej uruchomienia.Nowa sekcja

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców

6.12.14r. w  Centrum Rekreacyjno-Rehabilitacyjnym przy ul. Belzackiej 108/110 odbył się „Mikołajkowy turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców- rocznik 2005 i młodsi, 2001 i młodsi, 1998 i młodsi, 1995 i młodsi w ramach kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł”

Organizatorami w/w imprezy byli : Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Trybunalskim i  wzięło w nim udział 80 osób. Najlepsi zawodnicy otrzymali  puchary, medale  , nagrody rzeczowe  i słodkie upominki.

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper (Vc) - VII miejsce,  Piotr (Vc) - IX miejsce i Stanisław (Vc) - dalsza lokata.

Mikołajkowy Turniej Sportowy

Zgodnie z tradycją naszej szkoły 4 grudnia 2014r. odbył się Mikołajkowy Turniej Sportowy. Jak co roku wszystkie klasy wzięły udział w pokonywaniu toru przeszkód. Najważniejsze było to, że  każdy mógł w poszczególnych rozgrywkach reprezentować swoją klasę. Nie było przegranych, a na wszystkich uczniów czekały słodkie niespodzianki. Następny turniej, już za rok.Nowa sekcja

Spotkanie z przedszkolakami

27 i 28 listopada już kolejny raz gościliśmy w naszej szkole dzieci z piotrkowskich przedszkoli. Odwiedzili nas przyszli uczniowie, dziś jeszcze przedszkolaki. Uczniowie z kl. I –III zaprezentowali gościom przedstawienia o tematyce zdrowotnej. Do zdrowego odżywiania, ruchu, gimnastyki i higieny zachęcał Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia i Baba Jaga. Były scenki teatralne, piosenki, gimnastyka przy muzyce a wszystko zakończyło się konkursem wiedzy o zdrowiu. Wszyscy bawili się znakomicie. Na koniec goście zwiedzili też naszą szkołę i  sale lekcyjne najmłodszych uczniów.

Kolorowy zawrót głowy!!!

W ostatnich dniach w naszej szkole obchodziliśmy nietypowe, ale bardzo wesołe święta np. Dzień Spódnicy, Dzień Postaci z Bajek. Było wyjątkowo wesoło. A już 25 listopada S.U. planuje obchody Dnia Pluszowego Misia, a 28 listopada tradycyjne wróżby Andrzejkowe. Zapraszamy uczniów SP 10 do wspólnej zabawy.

 

red. S.U.

ZNAJDŹ SIĘ WŚRÓD ŻYCZLIWYCH!!!

21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.Od rana na korytarzu szkoły pojawiły się tablice z napisem "Zatrzymaj się kolego i napisz coś miłego". Wielu uczniów skorzystało z możliwości i zamieściło na niej miłe słowa, życzenia i pozdrowienia. Efekt przekroczył nasze oczekiwania! Obok tablicy z drzewem życzeń stanęła szara ściana, która bardzo szybko przybrała inne barwy!! Życzenia były pisane w wielu językach: rosyjskim, angielskim, hiszpańskim a nawet portugalskim i chińskim.

Świetlica szkolna oraz uczniowie II a przygotowali słodki upominek oraz kartki z pozdrowieniami dla Kamila, który obecnie przebywa  w szpitalu.

Rada Rodziców wraz  z Dyrekcją szkoły oraz S.U. przygotowała życzenia i słodki poczęstunek dla wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej Nr 10.

red. S.U.

Jesienią, jesienią Sady się rumienią; Czerwone jabłuszka Pomiędzy zielenią...

19 listopada w naszej szkole wychowawcy świetlicy zorganizowali "Dzień Jabłka". Każdy uczeń został poczęstowany różnymi odmianami, świeżych, zdrowych jabłek, a także otrzymał kubeczek soku jabłkowego. Głównym celem akcji było propagowanie zdrowego stylu odżywiania się oraz zachęcenie dzieci do częstszego sięgania po owoce. Szczególne podziękowania dla sponsora naszej imprezy - Pana Jacka Prokopczyka z firmy JUNIOR PROKOPCZYK - bez niego ta akcja w naszej szkole nie miałyby miejsca.

red. S.U.
 

Mistrzostwa Miasta w Pływaniu Sztafetowym Dziewcząt i Chłopców

06.11.2014r. na basenie przy ulicy Belzackiej w Piotrkowie odbyły się Mistrzostwa Miasta w Pływaniu Sztafetowym Dziewcząt i Chłopców klas III – VI. Zarówno wśród dziewcząt i chłopców zwyciężyła SP 12. Kolejność drużyn - dziewczęta: SP 12, SP 16, SP 3, SP 11, SP 13, SP5, SP2, SP10. Kolejność drużyn – chłopcy: SP 12, SP 16, SP 13, SP 3, SP 11, SP 5, SP 2, SP 10. Szkołę naszą reprezentowali: JUSTYNA, WIKTORIA, MAGDALENA, FABIAN , KORDIAN, ALICJA, ADRIANNA, KACPER, KRYSTIAN, IGOR, ADRIAN, WIKTORA, PATRYCJA, MARCEL I SZYMON. Opiekunem był Sławek Stańczyk.

Trybunalski Bieg z OSiR-em 2014

28.09.2014r. odbył się „ Trybunalski Bieg z OSiR-em 2014”, którego organizatorami byli : Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, Ośrodek Sportu
 i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Piotrkowie Trybunalskim i Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych i wzięło w nim udział 1480 osób w tym blisko 30 uczniów z naszej szkoły.

Warto odwiedzić:

 • http://helpline.org.pl

 • http://www.saferinternet.org

 • http://www.cyberprzemoc.pl

Podziękowania dla:

 • twórców gpeasy za: skrypt i motyw
  graficzny,
 • społeczności openclipart.org za: grafikę do strony.

Cookies na naszej stronie

Witryny w domenie sp10piotrkow.eu korzystają z cookies. Więcej informacji na temat cookies oraz metod ich wyłączania znajdziesz w artykule "Polityka plików cookies"
kliknij aby zapoznać się z artykułem

Dane do kontaktu

Szkoła Podstawowa Nr 10
 im. Mikołaja Reja w Piotrkowie Trybunalskim

Ulica i numer:Wojska Polskiego 37
Miasto: Piotrków Trybunalski, 97-300
Województwo: Łódzkie
Kraj: Polska
E-mail: sp10@sp10.piotrkow.pl
Telefon: (44) 732 38 44

 

 

Mapa witryny