Rok Szkolny 2012 - 2013

Działania podjęte przez Szkolną Akademię Teatralną w roku szkolnym 2012 - 2013

Inscenizacje

1. Występ artystyczny dla członków Związku Kombatantów RP w Piotrkowie Trybunalskim podczas uroczystości Odzyskania Niepodległości, Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Piotrkowie Tryb (listopad 2012 r.)
  2. Występ dla członków Związku Kombatantów RP w Piotrkowie Trybunalskim z okazji Świąt Bożego Narodzenia ZSP Nr 4 (grudzień 2012 r.)
  3. Pokaz etiudy w czasie Dni otwartych dla rodziców i nowych ucznów szkoły SP Nr 10
  4. Występ z okazji Dnia Kobiet dla nauczycieli i uczniów w SP Nr 10
  5. Kabaret „Adam i Ewy“ w ramach uroczysości z okazji Dnia Kobiet ZSP Nr 4 (marzec 2013 r.)
  6. Etiuda muzyczna wystawiona dla nauczycieli, rodziców, uczniów klas I-III i IV-VI w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego (czerwiec 2013 r.)

Dni otwarte

W czasie dni otwartych w naszej szkole 07.03.2013r. najmłodsza grupa teatralna zaprezentowała etiudę Strachy na podstawie wiersza Małgorzaty strzałkowskiej z książki „Wiersze, że aż strach”. Grupa została utworzona na początku roku szkolnego. Należą do niej uczniowie klas muzycznych Ic, IIc i IIIc, którzy wybrali dla siebie iście muzyczną nazwę Scherzando Staccato Pierwszy publiczny występ już za nimi ;-)

ZSP Nr 4 - występ z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Międzypokoleniowe spotkania, wspólne przeżywanie jest bardzo ważną lekcją historii, tolerancji i akceptacji. Uczniowie świetnie się czują przedstawiając inscenizacje, które są w wyjątkowo ciepły i serdeczny sposób odbierane przez osoby starsze. Wzajemne spotkania, relacje, mają bardzo pozytywny wpływ na małych aktorów, którzy czują się docenieni przez publiczność. Występy te stanowią swoiste święto, wyzwalają wiele emocji i nieukrywanych wzruszeń zarówno ze strony publiczności, ale i aktorów.

Święto Odzyskania Niepodległości

Uświetnienie uroczystego spotkania Związku Kombatantów RP w Piotrkowie Trybunalskim występem członków Teatru Warkoczyk w czasie uroczysości z  okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Dziennym Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Tryb.

Zakończenie roku szkolnego 2011 - 2012

W związku z przenoszeniem naszej szkoły do nowego budynku, na zakończenie roku szkolnego 2011/2013 członkowie Teatru Warkoczyk zaprezentowali etiudę pt. „Przenosiny”.

Zwykłe szare pudełka zagrały ławki szkolne, pakunki, a nawet … przestrzeń nowej szkoły! Nasi szkolni akustycy – Kornel & Kaj, jak zawsze zadbali o oświetlenie i oprawę muzyczną

Program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów klas I-III

W roku szkolnym 2012/2013 w nasza szkoła brała udział w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

„Program wyrównywania szans edukacyjnych uczniów klas I-III z piotrkowskich szkół podstawowych poprzez indywidualizację nauczania”

Celem projektu było objęcie wsparciem indywidualnego rozwoju uczniów klas młodszych. W naszej szkole projekt obejmował wsparciem 88 uczniów z klas I-III.

Warto odwiedzić:

Podziękowania dla:

• twórców gpeasy za: skrypt i motyw
    graficzny,
  • społeczności openclipart.org za: grafikę do strony.

kliknij aby zapoznać się z artykułem

Dane do kontaktu

im. Mikołaja Reja w Piotrkowie Trybunalskim